Lastega reisile – lihtsam, kui sa eeldad. Osa 4

Share

Lastega reisile- lihtsam, kui sa eeldad.

Grete ja Rauno on noored ja avatud lapsevanemad Haraldile (2a 9 k.) Kogu perele meeldib aktiivne elustiil ning igal võimalusel otsitakse uusi elamusi. Pojaga tegeleda armastavad peres kõik liikmed. Palju veedetakse aega koos – kaks aastat tagasi käidi koos karavaniga reisimas ning suve alguses Itaalias. Mida soovitab Grete, et reisi tegevused pakuksid rõõmu kogu perele?

1. Kuidas sisustate aega lennujaamas, kui peab pikalt ootama?
Viimane kord sattus lendude vahepeatus täpselt lapse lõunaunele, kuid meil oli kaasas Influencer kergkäru, kus ta oma uinaku ilusti tehtud sai. Kuid enamasti on lennujaamades lastele mõeldud mängunurgad, kus lastel on väga tore aega veeta.

2.Millega peab arvestama, kui reisite koos lapsega?
Kui kaasas on väikelaps, kes teeb veel lõunaund, siis on hea päevad ära planeerida nii, et laps saaks mugavalt end välja puhata ja ta ei pea vanemate soovil ära kannatama kõiki vaatamisväärsusi, ise väsinud olles ja jonnides. Osades kohtades saab laps ja muude tegemiste ajal magada. Näiteks meie kasutasime Itaalias veepargis varjualust ja lamamistooli, kus laps sai ühe pereliikmega koos puhata, teised nautisid veemõnusid ning vahepeal vahetasime. Toimis väga hästi ning kõik ei pidanud lapse uneaja tõttu toas viibima. Kui aga on kohad, kus on palju transpordivahendite muutmisi või halb pinnas käru jaoks, siis neid kohti võiks külastada ärkvel lapsega. Keegi ei taha, et neid une ajal segatakse. Kõik on vanemate loovuse küsimus.
Kui arvata, et käru kaasas tassimine teeb reisimise raskemaks, siis meie kogemus näitab vastupidist- käruga oli palju lihtsam. Esiteks laps on paigal, tal on huvitav ringi vaadata kui ei pea ise palju jalutama ning ilma käruta väsiks väikelaps palju kiiremini ära. 

3. Mis on must-have tooted, mis lapsega reisides kaasas peab olema?
Mugav ja kerge kergkäru! Hea seljakott! Hingavad riided! Peakate! Lihtsaltkasutatav veepudel endale ja lapsele!

Juhuslik kohtumine teise Leclercbabyga Itaalias

4. Head soovitused vanematele, kes reisivad lastega esimest korda?
Esimene soovitus on valida kergkäru, mida on lihtne kasutada ja mahub käsipagasina lennukisse. Siis ei sõltu te teenindajatest ning saate last maksimaalselt kaua kärus hoida.
Teiseks tasub laadida telefoni multikaid, et saaks ilma internetita neid vaadata, kui muu tegevus enam ei köida.
Lapsel aitab lennukis kõrvalukustuse vastu pulgakommi imemine- seega hea hellitusmeede, kuid tegelikult võib ka abiks olla.
Usaldage protsessi ja laske lastel uusi asju kogeda. Kui lapsel söök-jook reisil olemas, on koos nendega tegelikult väga tore maailma avastada. Lapsed ei ole takistuseks tegemaks asju, mida hing ihkab, vaid neid saab kaasata tegevustesse, mis tunduvad küll mugavamad üksi tehes aga ehk saavad ka nemad pisiku asjadest, mida vanemad armastavad teha.

 

5.Kas võimalusel valite ka lennupileteid ostes istekohti või ei ole vahet kus istute?
Kui saab valida, oleme võtnud akna alla. Seal on lapsel hea aknast välja vaadata ning sealt ei pääse ta nii kergelt jooksu ka 🙂

 

Comments

There are no comments yet.

Jäta kommentaar