Lastega reisile – lihtsam, kui sa eeldad. Osa 2

Share

Lastega reisile – lihtsam, kui sa eeldad. Osa 2

 

Minu ja mu  elukaaslase Anti reisi soovituste teine osa on Teie ees. Oleme teinud lastega (Hendrik 2.5 a., Isabel 6 k.) mitmeid lühemaid väljasõite Eesti erinevates linnades ning reisinud ka välisriikides. Kindlasti on lastega reisimine väsitav, aga samas ka väga äge! Kogusin kokku mõned soovitused, mida oleme reisil teinud ning kasutanud ning mida julgen soovitada.

Küproselt leidsime kaunid vaated ja looduse, 2021 mai.

 

Millega peab arvestama, kui reisite koos lapsega? 

Varasemalt tulin-läksin, millal ise soovisin. Lapsed ärkavad meil 7 paiku ja siis on vaja nendega tegeleda. Niisamuti ei saa ette võtta mitmetunnist avastusretke või šhopingutiire. Arvesta, et lapsel oleks reisi ajaks kehtiv reisidokument. Ning kuigi reisipildid on ägedad, siis lastega ühe ilusa pildi tegemine võib tõeline peavalu olla…

Mis on must-have tooted, mis lapsega reisides kaasas peab olema?

Kui on soojamaareis, siis lastele musliinkangast riided, kuna need on ideaalsed palavateks suveilmadeks. Kärus võiks alati olemas olla musliinlina, kuna see on mõnusalt õhuke ja kaitseb ereda päikese eest ning ei aja last higistama. Ilmselgelt ka kvaliteetsed SPF50 tooted ning peakate. Niisked salvrätikud ja ühekordsed aluslinad on lihtsalt „must have“. Sääsevõrk kaitseb last troopilistes maades tüütute putukate-mutukate eest. Kaitse oma last kindlasti ja võta kaasa kärule sääsevõrk. Kui kavatsete reisil varbad vette pista, siis peaks lapsele kaasas olema ujumisrõngas või muu ujumise abivahend.  Millist transpordivahendit oma reisidel kasutada eelistate? 

Rendiautot ja vahel ka taksot. Siinkohal tuleks arvestada, et rendiautode ja taksode pakiruumid on üldjuhul väikesed ja pagas võtab juba omajagu ruumi. Lerclerc Baby kergkäru on nii kompaktne ja kerge, et mahub ka kõige väiksemasse pagasnikusse ja ruumi jääb ülegi.

1-kuuse Isabeliga Itaalias, 2022 mai.

Head soovitused vanematele, kes reisivad lastega esimest korda? 

 • Väsita oma laps(ed) enne lendu korralikult ära, et ise koos magava lapsega lendu rohkem nautida
 • Käsipagasisse tasub kaasa pakkida snäkikarbid ja imikule beebitoit, sest kunagi ei tea kas ja kaua lend hilineda võib
 • Tehke peatusi mänguväljakute juures, kus lapsed saavad vabalt lustida 
 • Ära anna oma käru check-in’is ära, kuna seda on väga mugav lennujaamas ringiliikumiseks kasutada 
 • Kui reisid käruga, siis võta kaasa transpordikott, mis kaitseb käru määrdumise ja lõhkumise eest
 • Ära vaeva oma pead muremõtetega, kus last imetada või mähkmeid vahetada. Kui on vaja last toita või mähe vahetada, siis võib minna lähedal asuvasse söögikohta või varjulisse parki
 • Selleks, et saaksid kiirelt ja mugavalt lapse toidetud, varu kaasa sellise lõikega riided, millega on võimalikult lihtne last toita. 
 • Kui näed õues ringi liikudes tualettruumi, siis kasuta seda igal võimalusel, et pesta käsi 
 • Soojaga on vedelikupuudus kiire tekkima, seega paku lapsele iga poole tunni tagant vett juua. Beebile paku rinda tavapärasest tihemini
 • Kontrolli palaval päeval mänguväljaku metallist pinda – päike võib liumäe pleki ülimalt kuumaks kütta
 • Reisitegevused ei pea olema tasulised. Vabalt võib korraldada pikniku murul. Võta reisile tõuk või ratas kaasa (kindlasti ka kiiver!), millega sõitmist laps naudib.

 

Mis sihtkohta soovitate lapsevanematele?

Itaalia, Hispaania, Kreeta, Türgi – Nendes riikides on kohalikud ülimalt sõbralikud ja tunda on peresõbralikkust. Kui kaugele reisimine peab veel ootama, siis meie naabrite juures on lastega avastamist samuti. Soomes on Sea Life’i veealune maailm ja Linnanmäki lõbustuspark. Lätis on mõnus kuurortlinn Jurmala, kus suur Livu veekeskus. Elukaaslane külastas hiljuti Vilniust ning tegi ettepaneku järgmisel suvel lastega sinna reisida. 

Kuidas teete sihtkohas liikumise lapsega lihtsaks?

Kuna kergkärude pakikorvid on väiksemapoolsed, siis võiks kaasas olla kas organisaator-kott või mähkmekott, mida saab käru külge kinnitada. Kasutame oma Leclercbaby organisaator-kotti, mis mahutab kõik vajaliku ja saame vajalikud asjad lihtsa vaevaga kätte. Ülimugava kokkuklappimise võimalusega Influencer kergkäru on kahtlemata iga lapsevanema unistuste toode. Käru kokku panemiseks ja avamiseks piisab vaid ühest liigutusest, mis teeb selle kasutamise ülilihtsaks. Osad pered eelistavad reisidel lapse lõunauned ära jätta, et ei peaks hotelli lõunauneks tagasi minema. Leclercbaby reisikäru on aga nii mugav, et lapsed teevad hea meelega oma lõunauinakud seal. Boonusena saame meie samal ajal ringi uudistada ja saada väike puhkehetk lastega tegelemisest. 

Kõige ägedam / meeldejäävam kogemus lapsega reisides 🙂?

 Käisime lennukireisil koos suurema lapsega Hendrikuga (2.5 aastane) Itaalias, kui ta oli 1.5 aastane. See oli 2021 aasta suvel, augustikuu lõpus. Hendrik oma suvel heledaks pleekunud blondide juuste ja lokkidega meeldis kohalikele väga. Itaallased plaksutasid imetlusest käsi kokku ja kutsusid teda igasuguste armsate nimetustega.

Imekaunis Itaalia – hea toit (pitsad ja pastad) ning hea kllima, 2021 august.

Kas turvatoolid, kärud jms võtate pigem kodust kaasa või rendite kohapeal? 

Saime eelmisel aastal Küprosel rendiauto laenutuses turvatooli, mis oli ebahügieeniline, vana ja ebaturvaline. Peale seda kogemust ei ole me enam lastega seotud varustust laenutada soovinud. Kindel valik on Urban Kanga reisimiseks mõeldud turvatool peredele, kes reisil kavatsevad rentida auto või liikuda palju taksoga. See on kerge (3 kg), kompaktne (kokkupandav ja võtab autos väga vähe ruumi). Seda on lihtne igale poole kaasa võtta, kuna ostuga tuleb kaasa ka reisikott, mida saab selga panna. Lisaks sobib oma mõõtude poolest igasse käsipagasisse. Kaasa tuleb alati meie kindel lemmik Leclercbaby kergkäru.

Kas on midagi, mida tunnete, et teeks reisimise koos lapsega lihtsamaks? (mingi toode, mida täna veel näiteks turul ei ole, kuid võiks)

Beebiga vanuses 0-6 kuud on soovitatav kasutada kärule kinnitavat vankrikorvi. Niisiis võiks turule tulla automaatselt kokkupandav ja avanev vankrikorviga jalutuskäru. Vankrikorviga käru oleks hästi kompaktne, kerge ja lihtne kasutada. Käru kokku panemiseks ei peaks vankrikorvi eemaldama, vaid see käib ühe vajutusega kokku-lahti. Selline vanker on ideaalne kaaslane tõenäoliselt igal pool. 

Comments

There are no comments yet.

Jäta kommentaar