Lastega reisile – lihtsam, kui sa eeldad. Osa 3

Share

Lastega reisile- lihtsam, kui sa eeldad.

 

Grete ja Rauno on noored ja avatud lapsevanemad Haraldile (2a 9 k.) Kogu perele meeldib aktiivne elustiil ning igal võimalusel otsitakse uusi elamusi. Pojaga tegeleda armastavad peres kõik liikmed. Palju veedetakse aega koos – kaks aastat tagasi käidi koos karavaniga reisimas ning suve alguses Itaalias. Mida soovitab Grete, et reisi tegevused pakuksid rõõmu kogu perele?

Colosseumi kanti avastamas

 

1. Milliseid ettevalmistusi te enne reisile minekut lastega teete?
Meie räägime lapsele varasemalt ette, kui pikem sõit auto või lennukiga tulemas on. Siis laps saab mõtet mänglevalt läbi mõelda ja sõit on talle juba vastuvõetavam. Soojale maale minnes varume kreemi, peakatted ja ujumisriided. Lennukisse või autosse varume vett ja snäkke. Hea nipp on ka nutiseadmesse multikaid või muusikat alla laadida, et lennureziimil vaadata saaks.

2. Mis lastele reisile kaasa võtate?
Kindlasti elementaarsed asjad, nagu riided (igaks ilmaks), mähkmed, niisked lapid, veepudel, vajadusel SPF kreem, snäkid, mänguasjad, mõne raamatu. Lisaks seljakott, millega on mugav kõiki asju kaasas kanda. Ja kergkäru, milleks oleme valinud Leclercbaby Influenceri.

3. Kuidas sisustate aega lennukis?
Snäkime, jutustame, vaatame pilvi, multikaid ja mängime. Kõige paremini on toiminud multikad kõrvaklappidega, siis saab laps teisi segamata oma asju vaadata.

4. Millal ja kellega koos eelistate reisida?
Kindlat aega reisiks meil ei ole, aga kui lendame puhkama, siis peamiselt soojale maale. Hea on, kui lisaks meile on kaasas mõni pereliige. Perega on tore aega veeta ning sel juhul on võimalik ka emmel-issil koos kahekesti aega veeta.

5. Kas võtate reisidele kaasa ka eraldi lapsehoidja?
Sellist varianti kasutama ei ole pidanud. Üldiselt oleme olnud koos teiste pereliikmetega.

6. Mille järgi te majutust valite?
Meie vaatame esimesena asukoha järgi. Teiseks on oluline majutuse usaldusväärsus, turvalisus ning ka puhtus. Oleme kasutanud Airbnb variante, mis meile on väga meeldinud. Vahetu kontakt kohaliku elanikuga on midagi muud, kui hotellis ööbimine.

Võrratud vaated Vatikanis

7. Mis te lastega reisidel ette võtate?
Peamiselt meeldib meile aktiivne puhkus. See tähendab, et kasutame kõikvõimalikke kohalikke transpordivõimalusi, et külastada kohti, mis meile huvi pakuvad. Küll aga teeme ka asju, mis lapsele rõõmu pakuvad, näiteks külastame loomaaedu, okeanaarium või veeparke. Me ei ole kunagi sellist tüüpi puhkajad, kes istuksid nädal aega ühes hotellis ja sealt ei lahku, sest ka laps on aktiivset tüüpi, kes väga naudib liikumist ja inimestega suhtlemist.

8. Kas lastega reisimine on hirmutav?
Kõige hirmutavamad olid minu jaoks kaks asja: lennukisõit lapse jaoks ja see, et laps kaob rahvarohkes kohas lihtsalt ära. Siiani on kõik läinud sujuvalt. Lapsele on lendamine  meeldinud. Ja laps on küll ringi jooksnud rahvarohkes kohas, aga oleme alati korralikult silma peal hoidnud, sest ei taha keelamisega lapse rõõmu rikkuda. Vajadusel mõistlikult korralekutsumine on abiks olnud.

9.  Milliseid nippe kasutate, et laps(ed) oleksid reisil rahulikud?
Meie pesamuna püsib paigal süües või bussiga sõites, sest siis saab aknast vaadates huvitavaid asju otsida. Üldiselt on ta nagu rahutu väike putukas, kellega igav ei hakka. Vahel on abiks olnud multikad või mõnede loomade/putukate jälgimine. Niisama laps paigal ei taha püsida, aga kui mingi huvitava mängu välja mõtleme, tuleb laps sellega ideega alati kaasa.

10. Kuidas sisustate aega lennujaamas, kui peab pikalt ootama?

Viimane kord sattus lendude vahepeatus täpselt lapse lõunaunele, kuid meil oli kaasas Influencer kergkäru, kus ta oma uinaku ilusti tehtud sai. Kuid enamasti on lennujaamades lastele mõeldud mängunurgad, kus lastel on väga tore aega veet

Öine pagasi ootamine. Saime magava lapsega otse lennukist taksoni

Comments

There are no comments yet.

Jäta kommentaar